KONST / Litografier / Färglitografi 8996148
nr 899 6148
Arvid Widerberg
(1904-1998), Sverige
Färglitografi, Widerberg, Drottningholms slott, 259/360, signerad, -78 mm: 42x50
Arvid Widerberg, svensk målare och grafiker född 1904, Lund, död 1998, Malmö.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 juni 2014
kl 20:02:15
6/6 09:27:10
Arvid Widerberg
Läs mer om Arvid Widerberg